• Uroczysty apel z okazji święta narodowego

• ,,Coś wielkiego dziś Polska święci.

To Konstytucja Trzeciego Maja!

Akt wielki, ważny, godny pamięci, co naród cały jednością spaja"..

Uroczysty apel z okazji święta narodowego był świetnym pretekstem do spotkania z absolwentem naszej szkoły, mecenasem Bartłomiejem Szozdą.

Dziękujemy za pouczającą prelekcję

• Moja ulubiona postać z bajki

• Z przyjemnością informujemy, że 21.03.2024 r. został rozstrzygnięty konkurs pt. "Moja ulubiona postać z bajki".

Wpłynęło 21 prac. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna. Jury wybrało po 4 pracę w II kategoriach wiekowych: Odział Przedszkolny;

I miejsce Jakub Kaczmarz

II miejsce Jakub Balicki

III miejsce Henryk Buczyjan

Wyróżnienie Hanna Ślusarczyk

KLASY I-III

I miejsce Patrycja Buczyjan

II miejsce Barbara Jòzwa

III miejsce Oskar Kaczmarz

Wyróżnienie Jakub Ślusarczyk

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!

• Konkurs na najładniejszą PALMĘ WIELKANOCNĄ

• Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą PALMĘ WIELKANOCNĄ.

Jury przyznało dwie równorzędne nagrody. Uznanie zdobyły palmy wykonane przez:

- Klasę I

- Klasę V

Gratulujemy zwycięzcom, którzy wykazali się największą pomysłowością i kreatywnością.

Dziękujemy za ufundowanie nagród następującym osobom:

Pani Annie Lisowskiej - Przewodniczącej RR wraz z Zarządem,

Panu Wacławowi Szozdzie,

Pani Dorocie Kaczmarz oraz pozostałym Członkom KGW Maćkowice.

• Fotobudka "WIOSNA"

• "W marcu jak w garncu" - uczniowie klas IV - VII powitali pierwszy dzień wiosny inaczej niż nakazuje tradycja. Zamiast topienia Marzanny - Fotobudka "WIOSNA" (kontynuacja szkolnej akcji "4 pory roku ").

• Klub Mediatora

• Przedstawiciele Szkolnego Klubu Mediatora wzięli udział w Kiermaszu Wielkanocnym w Żurawicy. Z ogromnym zaangażowaniem promowali mediacje jako sposób rozwiązywania konfliktów.

• Festiwal Talentów

• Pierwszy Dzień Wiosny, określany często mianem DNIA WAGAROWICZA.....i dniem wagarów, zdecydowanie nie był wśród naszych uczniów tak celebrowany.

Na dzisiejszy, szkolny ,,MAM TALENT" - gdyż właśnie tak przywitaliśmy WIOSNĘ, uczniowie ochoczo przybyli do szkoły.

Wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty i umiejętności przed JURY oraz całą społecznością szkolną.

• Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej

• Zakończyły się gminne zawody sportowe klas 4-6 w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. 2 marca (chłopcy) i 9 marca (dziewczęta) nasi uczniowie brali udział w zawodach sportowych w siatkówkę w sali sportowej w Orzechowcach. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny wspieli się na szczyty swoich możliwości i po zaciętych meczach, w których nie brakowało emocji zostaliśmy Vice-mistrzami gminy.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kategoria dziewcząt: Martyna Wawrzyszyn, Aleksandra Potaczek, Wiktoria Zaprzała i Amelia Konopka.

Kategoria chłopców: Marcel Kulpa, Dawid Mazurkiewicz, Fabian Tomaszewski i Jakub Sałuka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• SZKOLNY KLUB MEDIATORA

• Po serii szkoleń - zarówno dla opiekunów jak i młodzieży - powstał w naszej szkole Klub Mediatora.

Młodzi ludzie zgłębiają tajniki mediacji i promują ten sposób rozwiązywania konfliktów w szkole i na terenie gminy . Świetną ku temu okazją był Kiermasz Bożonarodzeniowy w Żurawicy. Adepci sztuki mediacyjnej przygotowali ulotki, naklejki okolicznościowe i słodki poczęstunek - krówki

" Mediusie".

Jak pokazuje fotorelacja, wiele osób zainteresowało się mediacjami dzięki przedstawicielom naszego Klubu Mediatora

• Konkurs z języka niemieckiego

• Święta Wielkanocne tuż, tuż.

W związku z tym, zachęcamy do udziału w konkursie z j.niemieckiego, dotyczącym zwyczajów wielkanocnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Regulamin konkursu poniżej.

• "Rodzice czytają dzieciom"

• "Rodzice czytają dzieciom". W ramach akcji chętni rodzice będą odwiedzali nasze przedszkole, aby czytać dzieciom bajki i opowiadania. Akcja ta ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, rozwijanie zainteresowania książkami, a także zaangażowanie Rodziców w życie przedszkola. Dziękujemy za poświęcony czas!

• Podziękowania

• Dyrektor, Grono Pedagogiczne i cała społeczność szkolna składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, z Panią Anną Lisowską na czele, za ogromną życzliwość, zaangażowanie i nieustanne wspieranie wszystkich inicjatyw edukacyjno - wychowawczych naszej placówki.

Dzisiejsze "Jasełka dla Babci i Dziadka" nie miałyby tak wspaniałej oprawy bez Waszego wsparcia Drogie Mamy.

• NIEZWYKŁE SPOTKANIE W MEDYCE

• W ramach projektu edukacyjnego "Spotkanie z Aleksandrem Fredro" uczniowie klasy VI uczestniczyli w ciekawym wydarzeniu - spotkaniu z Panem Maciejem Szeptyckim, potomkiem słynnego autora "Zemsty".

Amelka Konopka, zdobywczyni I miejsca w Powiatowym Konkursie Recytatorskim przedstawiła swoją interpretację głosową jednego z utworów A. Fredry przed przybyłym gościem.

W tym wspaniałym spotkaniu historia przeplatała się z literaturą, przybliżając młodym ludziom twórczość naszego wybitnego komediopisarza.